Шкільні лісництва

 

 

 

Шкільне лісництво (учнівське лісництво) – це добровільне обєднання шкільної молоді, яке створюються з метою здобуття учнями теоретичних і практичних знань з основ лісівництва, дослідницької роботи, екологічного виховання та організації змістовного дозвілля на базі лісництв лісогосподарських підприємств.

 

Шкільне лісництво створюється на базі середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів різних типів, позашкільних навчальних установ (постанова Кабінету Міністрів України від 19.08.1993 року №660).

Шкільне лісництво може бути стартовим майданчиком для проведення різних форм природоохоронної роботи в школах і позашкільних закладах: створення екологічних стежок, проведення спостережень, екскурсій, експедицій, походів.

Основу діяльності шкільного лісництва складає організація навчально-виховного процесу, експериментальної і дослідницької роботи та продуктивної праці учнів. Робота шкільного лісництва побудована на принципі самоврядування. Вищим органом діяльності шкільного лісництва є загальні збори всіх його членів, які скликаються 2 рази на рік. Загальні збори обговорюють план роботи і визначають шляхи його виконання; затверджують умови змагання між обходами, розглядають питання дисципліни і побуту членів шкільного лісництва, вирішують питання прийому і заохочення членів шкільного лісництва.

 

Загальне керівництво всією діяльністю шкільного лісництва здійснюється школою спільно з лісництвом в особі директора школи і керівника підприємства лісового господарства. Вони в однаковій мірі відповідальні за стан роботи в шкільному лісництві, створення безпечних умов праці учнів, дотримання ними правил техніки безпеки, виробничої санітарії, виробничої і трудової дисципліни, забезпечення необхідних умов праці, побуту і дозвілля школярів; затверджують план роботи шкільного лісництва.

Шкільне лісництво працює на виділеній території лісництва державного лісогосподарського підприємства, яка поділена на обходи, що закріпляються за лісниками шкільного лісництва. В шкільному лісництві юні лісівники виконують такі види робіт: посадку і посів лісу, догляд за лісовими культурами і лісонасінними плантаціями, вирощування садивного матеріалу для озеленення, виявлення вогнищ пошкодження лісу шкідниками і хворобами та повідомляють керівництво лісництва, охорону і приваблювання птахів, підгодівлю диких тварин і птахів, облік і охорону мурашників, виявлення і охорона пам’яток природи, рідкісних видів дерев, кущів і трав’янистих рослин, заготівлю лікарської сировини, грибів, ягід, насіння дерев і чагарників, проведення фенологічних спостережень і дослідницької роботи.

На базі підприємств обласного управління функціонує 46 шкільних лісництв. В кожному шкільному лісництві діє рада шкільного лісництва, членами якої є учні, вчителі й спеціалісти лісового господарства. В шкільних лісництвах налічується більше 800 учнів середніх шкіл.

 

Оголошення
Ключові слова
Де так як купити дрова паливні на Львівщині

Зелена країна

Ми у Facebook

Розпорядження від 01.12.2015р. N18

Платформа Дія

Відео

Шкільне лісництво